1402/03/01-10:44

دستور استاندار هرمزگان درباره مسکن معلمان

دستور استاندار هرمزگان درباره مسکن معلمان

استاندار هرمزگان گفت: اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی به عنوان عضو میهمان باید در شورای مسکن حضور داشته باشند و به صورت هفتگی از روند تلاش‌شان برای احداث مسکن فرهنگیان و پرستاران گزارش دهند‌.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به آغاز فصل امتحانات نهایی دانش‌آموزان و تاثیر ۴۰درصدی نمرات سوابق تحصیلی در کنکور، اظهارداشت:

 

وی افزود: از ماه‌های گذشته تمهیدات لازم جهت برگزاری هر چه بهتر امتحانات اندیشیده شده و سیستم‌های سرمایشی، دوربین و راکت‌های بازرسی در تمام حوزه‌های امتحانی مهیا است.

 

به گفته استاندار هرمزگان، باتوجه به مسافت استان، برای اینکه تردد دانش‌آموزان جهت رسیدن به حوزه‌های امتحانی را کاهش دهیم تعداد حوزه‌ها افزایش پیدا کرده است تا این امتحانات که می‌تواند سهم آینده‌ی استان از کرسی‌های دانشگاه‌های برتر و مدیریت‌ها را مشخص کند به نحو مطلوبی برگزار شود.

 

دوستی عنوان داشت: فرمانداران موظفند در دوره برگزاری امتحانات نهایی تمام امکانات دستگاه‌های دولتی به ویژه امکانات نقلیه را برای ایاب و ذهاب دانش‌آموزان پای کار بیاورند تا هیچ دانش‌آموزی امکان حضور در حوزه‌ی امتحانی را از دست ندهد و کلیه‌ی امکانات دستگاه‌های اجرایی در روزهای برگزاری آزمون باید در اختیار آموزش و پرورش باشد‌

 

استاندار هرمزگان ادامه داد: با مشارکت وزارت نفت بایست هنرستان تخصصی نفت و صنایع پایین دستی در جاسک احداث شود و از این طریق جاسک می‌تواند به قطب تربیت نیروی انسانی صنعت نفت تبدیل شود.

 

دوستی همچنین گفت: اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی به عنوان عضو میهمان باید در شورای مسکن حضور داشته باشند و به صورت هفتگی از روند تلاش‌شان برای احداث مسکن فرهنگیان و پرستاران گزارش دهند‌.

 

وی ادامه داد: فرصت نهضت ملی مسکن باید به درستی مورد استفاده قرار گیرد بر همین اساس آموزش و پرورش و علوم پزشکی باید خودشان به سراغ پرسنل بروند و آن‌ها با تسهیل‌گری در شرایط برای استفاده از این فرصت ترغیب کنند.

 

استاندار هرمزگان تأکید کرد: باید در تمام شهرستان‌ها استخر و سالن‌های ورزشی جهت استفاده‌ی دانش‌آموزان و معلمان اختصاص داده شود و در این راستا تمام ادارات دولتی که دارای این امکانات هستند باید مشارکت کامل داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط