1402/02/30-10:32

وزارت بهداشت جلوی عرضه آبلیموی تقلبی در بازار را بگیرد

وزارت بهداشت جلوی عرضه آبلیموی تقلبی در بازار را بگیرد

امام جمعه بخش توکهور و هشتبندی میناب گفت : آب کاه و آب اسید را در بازار به خورد مردم به عنوان آب لیمو می دهند که نیاز است وزارت بهداشت به صورت جدی به این موضوع ورود کند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، حجت الاسلام حسین جهانگیری امام جمعه بخش توکهور و هشتبندی میناب در حضور رییس کمیسیون کشاورزی و معاونین وزارت جهاد کشاورزی که با سفریک روزه خود در منطقه شرق استان حضور پیدا کرده اند، اظهار داشت: من از حضور شمادر منطقه بی اطلاع بودم و امروز هم در خطبه های نمازجمعه به بعضی از موضوعات لازم در این منطقه اشاره کردم .

 

وی افزود: الحمدالله در دولت سیزدهم امید به حل مشکل کشاورزان بیشتر شده  و از این جهت هم مردم مشکلات خود را بیشتر پیگیری می کنند و هم مسئولان با انگیزه بیشتری برای حل مشکلات اقدام می کنند که در این خصوص جا دارد از اقدامات ارزنده وزارت جهاد کشاورزی در طول یک سال گذشته در ارتباط با باغداران و کشاورزان و تولید کنندگان انجام دادند تشکر و قدر دانی شود.

 

امسال بهترین سال زراعی بوده

 

امام جمعه بخش توکهور و هشتبندی میناب گفت: در طول این مدتی که در این منطقه حضور دارم، امسال کشاورزان بهترین سال زراعی خود را پشت سر گذراندند که با تلاش و پیگیری های همه مسئولان به ویژه وزیر سابق جهاد کشاورزی رضایتمندی خوبی را در منطقه ایجاد کرد و انتظار مردم و کشاورزان این است که این روند حمایتی و حضور جهادی و دلسوزانه مسئولان ادامه پیدا کند.

 

دریافت تسهیلات برای کشاورزان تسهیل شود

 

وی با اشاره به موضوع پرداخت تسهیلات به کشاورزان و مردم گفت: با دقت بیشتری دریافت وام برای کشاورزان و مردم به معنای واقعی تسهیل شود تا آنها بتواند از این مزیت استفاده کنند.

 

امام جمعه بخش توکهور و هشتبندی میناب تصریح کرد:  در این منطقه یکی از مواردی که تجربه هم نیز شده است، احداث گلخانه ها است که متناسب با مناطق گرمسیر خوب جواب داده که در بیشتر ایام سال با هزینه های کم در این گلخانه ها محصولات خوبی تولید و صادر می شود.

 

جهانگیری به موضوع صادرات محصولات کشاورزی و حل مشکل آنها در این خصوص اشاره کرد و گفت: در سال گذشته با باز شدن گرهی که در این خصوص وجود داشت کشاورزان توانستند بعد از چند سال خسارتهای خود را جبران کنند و انگیزه ای برای تولید محصولات کشاورزی داشته باشند.

 

وی افزود: حدود یک ماه دیگر محصول لیموی باغداران که منحصر به این منطقه هم نیز است وارد بازار می شود که ابتدای کار چون محصول کم است از نظر قیمت هم در شرایط خوبی به سر می برد اما در ادامه کار به جایی می رسد که کشاورز نمی داند محصول برداشت شده خود را چطور به فروش برساند.

 

جهانگیری گفت: در گذشته این موضوع باغداران منطقه را رنجانده است اما باید پیش از آنکه دوباره با آن مشکل مواجه شوند برای این محصول فکری کرد و این گره هایی که این مشکلات را به وجود می آورد را  چاره اندیشی کرد تا باغداران با مشکل مواجه نشوند.

 

امام جمعه بخش توکهور وهشتبندی میناب گفت: ورود و عرضه آب لیموی تقلبی در بازار یکی از مواردی است که مشکلاتی را برای محصولات لیمو در فصل برداشت ایجاد می کند که مجلس و دولت جلو این کار را باید بگیرد.

 

آب کاه و اسید بازار لیموی واقعی را خراب کرده

 

وی اظهار داشت: آب کاه و آب اسید را در بازار به خورد مردم به عنوان آب لیمو  می دهند که نیاز است وزارت بهداشت به صورت جدی به این موضوع ورود کند.

 

جهانگیری بیان کرد: مجموعه وزارت بهداشت با مراکزی که آب لیموی طبیعی را تولید می کند و به مردم می دهد برخورد می کند ، اما برای جمع آوری آب کاه و آب اسید از بازار عاجز مانده است.

 

وی در خصوص تعیین قیمت لیموترش در ماههای آینده گفت: جهاد کشاورزی قیمت یک کیلو لیموترش را بررسی کند و با تعیین یک قیمت پایه هم از ورود آب لیموی تقلبی به بازار جلوگیری شود وهم اینکه باغدار در فصل برداشت محصول با ضرر وزیان مواجه نشود.

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط