1401/05/27-17:45

هم افزایی دستگاههای زیرمجموعه وزارت کار ضروری است

هم افزایی دستگاههای زیرمجموعه وزارت کار ضروری است

مدیرکل امور استان‌های وزارت کار، تعاون و رفاه گفت: «طرح روایت جهاد - رقابت خدمت» با هدف هماهنگی بیش از پیش میان دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه و افزایش رضایتمندی مردم تدوین شده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، جلسه هم اندیشی مدیرکل و کارشناسان دفتر امور استان های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان امروز با محوریت «طرح تبیین روایت جهاد - رقابت خدمت» برگزار شد.

حبیب اله جلیلی، مدیرکل امور استان‌های وزارت کار در این هم اندیشی ضمن تبیین و تشریح «طرح روایت جهاد - رقابت خدمت» گفت: پس از تاکید دکتر زاهدی وفا، سرپرست وزارت بر اهمیت فعالیت‌های «شوراهای هماهنگی مدیران استان ها» در پیشبرد اهداف وزارت در سطوح استانی، مطالعه اولیه‌ای از فعالیت استان‌ها تهیه و بر مبنای آن سلسله نشست‌هایی با عنوان «طرح تبیین روایت جهاد - رقابت خدمت» برنامه ریزی شد تا با حضور مدیران کل اجرایی نقاط قوت و ضعف فرایندهای اجرایی جاری مورد بازبینی قرار گیرد.

 

در این نشست ها توجه و اهمیت بخشیدن به ظرفیت های شورای هماهنگی مدیران در استان‌ها مورد تاکید است.

به گفته جلیلی، همفکری، هم رفتاری و در نهایت همدلی بین دستگاه های تابعه سبب همسویی و ارائه خدمات بهتر به مردم خواهد شد و از طرفی بر تعاملات با ذی نفوذان، نخبگان و سایر مراجع استانی و ملی و انعکاس دستاوردهای وزارت به آحاد جامعه تاثیرات موثری خواهد داشت.

مدیرکل امور استان‌های وزارت کار، رفاه و تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: این شوراها با هدف ایجاد نگرش مشترک، وحدت رویه، تجمیع ظرفیت‌ها و توانمندی‌های وزارت دراستان ها، برای افزایش توان دولت در امر خدمت رسانی و افزایش توان دستگاه‌ها در حل و فصل مسائل و مشکلات در سطح استان‌ها از ده دستگاه تابعه وزارت تشکیل شده، تنوع گسترده‌ای از برنامه‌ها، فعالیت‌ها و خدمات را در استان ها فراهم می کند.

جلیلی ادامه داد: این شوراها از نظر گستردگی فعالیت‌ها و خدمات و گستردگی جمعیت تحت پوشش، در میان سایر دستگاه‌های اجرایی کشور بی نظیر بوده و یکی از اصلی ترین و موثرترین تشکیلات و ابزارهای وزارت در استان ها محسوب می شود. این ظرفیت عظیم که وظیفه راهبری اهداف و برنامه ها را بر عهده دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و پایش مستمر وضعیت آن و به روز بودن رویه‌های آن امری ضروری است.

 سه ماه اول سال 1401 تعداد 106 جلسه شورای هماهنگی بین دستگاه های تابعه وزارت دراستان های کشور با میانگین 5.3 مصوبه برای هر جلسه ثبت شده است.

وی بیان داشت: در این جلسات اهم موضوعات جاری دستگاه های تابعه وزارت دردستور کار قرار می گیرد تا زمینه‌های هم افزایی و همکاری دستگاه‌ها در خدمت رسانی مورد بررسی قرار گیرد. از جمله در سفرهای مقامات عالی به استان‌ها تقسیم وظایف، همکاری و پشتیبانی‌های مشترک دستگاه های عضو در پیشبرد اهداف این گونه سفرها مثال زدنی است. گوشه ای از مستندات این فعالیت ها را می توان در سفرهای رییس جمهور به استان‌های هرمزگان، مرکزی، همدان، کرمانشاه، ایلام، البرز، قزوین، سمنان، اصفهان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، آذر بایجان شرقی و غربی، خراسان رضوی و سایر استان‌های کشور ملاحظه کرد.

جلیلی ابراز امیدواری کرد که بتوان با جمع بندی نظرات، تجربیات و اقدامات خلاقانه و مبتکرانه ای که در شوراها انجام می گیرد، در خلال بحث های کارشناسی با نقد و بررسی دقیق تر و جامع تر، نتایج مناسبی حاصل کرد و در نتیجه شوراها به سمت «عملیاتی محور شدن فعالیت ها»، بیش از پیش، هدایت شوند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط