1401/04/04-09:01

انهدام باند مواد مخدر شیشه کشور در هرمزگان

انهدام باند مواد مخدر شیشه کشور در هرمزگان

تکاوران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان باند بزرگ قاچاق مواد مخدر صنعتی شیشه جنوب و جنوب شرق کشور را شناسایی و دستگیر کردند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، سرهنگ مهرداد مشوق جانشین فرماندهی انتظامی هرمزگان صبح امروز در گفت‌وگوی رسانه‌ای اظهار داشت: در پی وصول اخبار و اطلاعات مبنی بر قاچاق مواد مخدر صنعتی توسط قاچاقچیان از کشور افغانستان به داخل خاک ایران و قاچاق به کشورهای حوزه خلیج فارس و تأثیر این پدیده شوم بر روابط اقتصادی ایران و متضرر شدن تجار ایرانی، پیگیری موضوع توسط مقامات کشوری و استانی به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: تکاوران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان با انجام  اقدامات  فنی واطلاعاتی شبانه‌روزی و هدایت پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا، در نهایت شبکه قاچاق مواد مخدر صنعتی به سرکردی «حمید س» را شناسایی کردند.

 

جانشین فرماندهی انتظامی هرمزگان تصریح کرد: با بررسی‌های دقیق صورت گرفته مشخص شد سرکرده شبکه مراودات و تردد زیادی به کشورهای متعدد منطقه‌ای و فرامنظقه‌ای داشته که با اشراف اطلاعاتی و طرح‌ریزی عملیاتی پلیس، کلیه اقدامات وی و دیگر اعضاء شبکه تحت رصد اطلاعاتی قرار گرفت و در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه اعضاء اصلی شبکه دستگیر و در این عملیات بیش از ۶۰ کیلو مخدر صنعتی شیشه در حین انتقال کشف و ضبط شد.

 

مشوق ادامه داد: رصد مالی، اقدامات و ارتباطات سرشبکه «سلطان کویر» با ایادی خود مشخص شد مقادیر قابل توجهی مواد مخدر صنعتی از استان‌های شرقی به استان هرمزگان به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس قاچاق کرده است.

وی ادامه داد: در ادامه طی عملیات مشترک سرشبکه این باند در یکی از شهرستان‌های شمالی کشور و سه عضو دیگر این باند در بندرعباس دستگیر و با عنایت به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص ضربه به بنیان مالی قاچاقچیان مواد مخدر و جرائم حوزه پولشویی، ۱۷ دستگاه خودرو لوکس، ۳۵ باب ملک شامل آپارتمان، واحد تجاری، شرکت تولیدی و زمین کشاورزی به ارزش مالی بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان حاصل معاملات نامشروع مواد مخدر متعلق به این شبکه شناسایی و توقیف گردیده است.

 

جانشین فرماندهی انتظامی هرمزگان تصریح کرد: بازرسی از مخفیگاه سرشبکه تعدادی مهرهای جعلی مربوط به ارگان‌های دولتی و شرکت‌های تجاری کشف و تراکنش مالی سرشبکه اصلی این شبکه ۸۸۴ میلیارد تومان می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش پلیس برای شناسایی و دستگیری دیگر متهمان این پرونده ادامه دارد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط