1401/03/25-20:57

قطار دیروز بندرعباس- تهران در راه خراب شد/ 24 ساعت زمان برای طی 1300 کیلومتر!

قطار دیروز بندرعباس- تهران در راه خراب شد/ 24 ساعت زمان برای طی 1300 کیلومتر!

مسافران قطار بندرعباس به تهران کلافه از خرابی‌های چندین باره، پس از بیش از 22 ساعت به تهران رسیدند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، قطار دیروز بندرعباس به تهران که ساعت ۱۷:۱۰ حرکت کرده بود، طی دو مرتبه خرابی طی دیشب و امروز صبح، بدون کولر پس از 24 ساعت به تهران رسید.

 

بسیاری از مسافران دچار حال نامناسب شده و گرمای هوا سبب گرمازدگی مسافران و برخی خانواده‌هایی که بیمار با خود داشتند نیز شد.

 

مسیر ریلی بندرعباس - تهران مسیری عمدتا باری است و تردد قطارهای مسافری در این محور با سرعت متوسط ۹۰ تا ۱۰۰ کیلومتر صورت می‌گیرد که مسافران را بشدت کلافه می‌کند.

 

در روزگار قطارهای پر سرعت مسافری در جهان که حتی نمونه‌هایی از آن در مسیر تهران - مشهد ا سرعت بیش از 170 کیلومتر بکار گیری شده، طی مسافت 1300 کیلومتری بندرعباس - تهران در بستر ریلی در بیش از 24 ساعت عملا فقط بدلیل گرانی بلیت هواپیما توسط مردم استفاده می‌شود و جز بدحالی و سختی و خستگی ثمری ندارد.

 

طرح برقی سازی مسیر ریلی جنوب به شمال یکی از جدی‌ترین مطالبات مردم استان‌های جنوبی کشور برای دسترسی آسان‌تر به مرکز کشور است که عملا اقدام موثری برای آن صورت نگرفته است.

 

وضعیت جاده‌های منتهی به بندرعباس و دیگر شهرهای جنوبی کشور نیز بدلیل تردد سنگین خودروهای باری و کامیون‌ها، کیفیت مطلوبی ندارد و بخصوص در مسیر سیرجان به بندرعباس که جاده وضعیت کوهستانی پیدا می‌کند، شرایط بسیار سختی برای خودروهای سواری حاکم است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط