1402/06/11-14:42

توقیف دو لنج با 129 هزار لیتر سوخت قاچاق در هرمزگان توسط مرزبانی

توقیف دو لنج با 129 هزار لیتر سوخت قاچاق در هرمزگان توسط مرزبانی

فرمانده مرزبانی هرمزگان از توقیف 2 فروند موتور لنج درامر قاچاق سوخت ،دو دستگاه خودرو و سه عدد مشک کاری وکشف بیش از 129 هزار لیتر سوخت قاچاق در آ‌ب‌های خلیج فارس خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، سردار بهادر اسماعیلی فرمانده مرزبانی هرمزگان امروز در تشریح این خبر اظهار داشت: مرزبانان هرمزگانی در شهرستانهای بوموسی، بندرعباس و بندرلنگه  پس از کسب خبری مبنی بر فعالیت قاچاقچیان سوخت در حوزه استحفاظی به وسیله شناور، خودرو و مشک های پلاستیکی، بلافاصله برای بررسی موضوع اکیپ های  گشت دریایی در این پایگاه ها به محل اعزام شدند.

 

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان ادامه داد: مرزبانان پس از بررسی مناطق، موفق  به توقیف 2 فروند موتور لنج فعال امر قاچاق سوخت، دو دستگاه خودرو و کشف 3 عدد محفظه پلاستیکی معروف به مشک ماری شدند.

 

اسماعیلی با اشاره به این مطلب که در مجموع 129 هزار900 لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش 50میلیارد و 593میلیون ریال در این عملیات ها کشف شد، اظهار داشت: از مجموع سوخت های کشف شده، مقدار 5 هزار900 لیترگشت مشترک با عوامل انتظامی شهرستان در سواحل بندرلنگه، مقدار 100هزارلیترگشت مشترک با عوامل انتظامی شهرستان در سواحل بندرعباس ، و 24هزار لیتر آن در آب های مرزی بوموسی کشف شد.

 

سردار بهادر اسماعیلی در خاتمه با اشاره به دستگیری 21 متهم در این عملیات ها، خاطرنشان کرد: مرزبانان هرمزگان به هیچ وجه اجازه نمی‌دهند، عده‌ای سودجو منافع ملی را به خطر بیندازند و به تولید کالاهای اساسی کشور ضربه بزنند.

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط